Hati-hati Bila Basuh Enjin Kereta

Malam ni saja nak berkongsi dengan rakan-rakan dan pelawat tentang cuci kereta. Aku ni jenis yang malas sikit bab cuci kereta. Nak tak nak kena cuci juga. Kalau tak cuci sendiri, upah orang yang cuci. Tapi yang tak best nya bila suruh orang cuci ni kereta plak jadi mangsa. Kalau tercalar atau rosak sebab kita sendiri boleh la diterima tapi kesan tak puas hati bila orang lain penyebabnya susah sikit. Sekali basuh kereta luar dalam dah RM10.00. Tambah basuh enjin tambah lagi RM4.00 ringgit. Ntah kain macam mana dah berapa lama tak tukar ntah sampai tercalar balar Tinted dibuatnya. Silap aku jugak tak nak basuh sendiri. Ntahla mana nak kaut masa nak basuh kereta ni.

Pada suatu hari nak dijadikan cerita yang benar-benar terjadi kepadaku, aku bawalah kereta Toyota yang aku duk pakai ke kedai cuci kereta. Ntah macam mana terlintas pulak dalam kepala ni pasal enjin yang dah lama tak berbasuh. Sebelum ni pernah aku basuh kereta kia picanto di sini dengan basuh enjin sekali, tip top masa tu..Bersih!. Berbalik kepada Toyota jenis SEG plak. “Basuh enjin sekali ya bang”. Dia basuh style professional la, relax je aku duk lepak tunggu kereta habis basuh. Selepas sejam lebih hampir dua jam maka selesai lah proses pembersihan kereta luar, dalam dan bahagian enjinnya. Selepas selesai membayar, lalu aku pun bawalah kereta tersebut meluncur di atas jalan raya. Sampai di kawasan rumah aku pun parking la. Pada esok paginya ce’ ye’ ye’..ce’ ye’ ye’ ye’… ce’ ye’.. ce’ ye’. Hmm.. Pasang dah! Pada mulanya ingatkan bateri, check tengok okay! Check Alternator..Lampu bateri tak nyala(bercahaya).. Ok!

So, tunda la jawab dia, guna lori..Nasib baik ada member nak tolong kalau tak terbang dalam RM200 kos tunda. Ikut kawan punya plan bawa lah kereta ke bengkel kawan dia..Maka tinggal lah beberapa hari. Ni dah macam MLM plak. Setelah beberapa hari pergi lah ke bengkel tersebut tanya, ingatkan dah settle rupa-rupanya tak tahu lagi rosak apa. Bengkel Melayu tak mahu la kecoh-kecoh, bukannya apa setidak-tidaknya telefon la bagitau. Ni tidak! Dia buat senyap kita je yang pergi.. Masa kita sampai tu jugak baru dia nak telefon member, nak check komputer lah. Katanya tak dapat dikesan. Emm patutla rupanya bengkel buat body kereta. Ahh! Kena dah aku.

Selepas itu dia kata nanti kawan dia mari tengok, mula-mula cuba tukar satu part(Distributor kalau tak silap), harga pun boleh tahan, pun tak jadi jugak.. Dia kata nanti kawan dia mai tengok, last! Last panggil pomen lain katanya “Komputer Box”. Emm! Kalau tak habis Seribu tak sah.. Maka kena tunggu order plak, sambung lagi dua tiga hari. Jadi fikir-fikir la sendiri bila nak basuh enjin kereta. Bila air masuk menerusi Distributor maka berlaku short circuit kemudian effect pada Computer Box so say bye bye pada RM1000 lebih. Tapi kalau dah rasa terror tu basuh je lah cuma berhati-hati. Serik tu tak ada la sangat cuma kalau nak buat lain kali better kita basuh sendiri dan tutup dulu distributor dengan plastic yang kalis air.

p/s: Pengajaran di sini ada dua. Pertama: Pastikan air tak masuk bahagian penting dalam enjin jika basuh enjin. Kedua: Pastikan kereta dihantar pada bengkel yang betul dan kepada mereka yang benar-benar dapat memberi komitmen

Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!
  

6,040 Comments »

  1. sildenafil,

    Comment by sildenafil-citrate — October 31, 2016 @ 7:31 am

  2. celebrex,

    Comment by celebrex — October 31, 2016 @ 8:07 am

  3. buy prozac,

    Comment by prozac — October 31, 2016 @ 8:36 am

  4. arimidex,

    Comment by where to buy arimidex online — October 31, 2016 @ 8:44 am

  5. buy alli,

    Comment by where to buy alli — October 31, 2016 @ 8:55 am

  6. benicar,

    Comment by benicar — October 31, 2016 @ 9:23 am

  7. bupropion,

    Comment by bupropion — October 31, 2016 @ 9:41 am

  8. 50 mg of trazodone,

    Comment by trazodone hydrochloride 100mg — October 31, 2016 @ 10:36 am

  9. retin-a,

    Comment by retin a online pharmacy — October 31, 2016 @ 11:04 am

  10. hydrochlorothiazide 12.5 mg tablet,

    Comment by hydrochlorothiazide — November 1, 2016 @ 1:30 pm

  11. vardenafil online,

    Comment by vardenafil — November 1, 2016 @ 1:38 pm

  12. amoxicillin 500,

    Comment by amoxicillin 500 mg purchase without prescription — November 1, 2016 @ 2:06 pm

  13. azithromycin 250 mg price,

    Comment by azithromycin — November 1, 2016 @ 2:15 pm

  14. zestril,

    Comment by zestril — November 1, 2016 @ 4:32 pm

  15. albuterol,

    Comment by albuterol — November 1, 2016 @ 4:59 pm

  16. rockefeller,

    Comment by vxdrc — November 1, 2016 @ 5:28 pm

  17. methotrexate,

    Comment by methotrexate — November 1, 2016 @ 6:12 pm

  18. elimite,

    Comment by elimite — November 1, 2016 @ 6:30 pm

  19. order diflucan online,

    Comment by order diflucan online — November 1, 2016 @ 9:02 pm

  20. amitriptyline,

    Comment by amitriptyline — November 1, 2016 @ 9:20 pm

  21. trazodone tablets,

    Comment by trazodone 100 mg — November 1, 2016 @ 9:37 pm

  22. generic propecia cost,

    Comment by propecia cost — November 1, 2016 @ 10:13 pm

  23. tadalafil online,

    Comment by tadalafil — November 1, 2016 @ 10:42 pm

  24. atarax online,

    Comment by atarax — November 1, 2016 @ 10:56 pm

  25. vermox online,

    Comment by vermox — November 1, 2016 @ 11:41 pm

  26. amoxil generic,

    Comment by amoxil — November 2, 2016 @ 12:21 am

  27. citalopram,

    Comment by citalopram — November 2, 2016 @ 12:40 am

  28. phenergan oral,

    Comment by phenergan gel — November 2, 2016 @ 12:52 am

  29. diclofenac cream,

    Comment by diclofenac cream — November 2, 2016 @ 1:42 am

  30. buy generic viagra online cheap,

    Comment by buy generic viagra online cheap — November 2, 2016 @ 2:53 am

  31. kamagra,

    Comment by kamagra online — November 2, 2016 @ 3:20 am

  32. seroquel for sleep,

    Comment by seroquel for sleep — November 2, 2016 @ 3:30 am

  33. amoxicillin 875,

    Comment by homepage here — November 2, 2016 @ 4:45 am

  34. methotrexate,

    Comment by methotrexate — November 2, 2016 @ 5:10 am

  35. buy cheap generic viagra,

    Comment by buy cheap generic viagra — November 2, 2016 @ 6:22 am

  36. cheap rimonabant,

    Comment by rimonabant acomplia — November 2, 2016 @ 6:39 am

  37. Cheap Tamoxifen,

    Comment by Tamoxifen — November 2, 2016 @ 6:48 am

  38. Crestor,

    Comment by Crestor Online — November 2, 2016 @ 7:42 am

  39. neurontin,

    Comment by recommended site — November 2, 2016 @ 8:36 am

  40. doxycycline,

    Comment by doxycycline — November 2, 2016 @ 8:45 am

Leave a comment

Mohd Khairudin Dot Com

↑ Grab this Headline Animator