Hati-hati Bila Basuh Enjin Kereta

Malam ni saja nak berkongsi dengan rakan-rakan dan pelawat tentang cuci kereta. Aku ni jenis yang malas sikit bab cuci kereta. Nak tak nak kena cuci juga. Kalau tak cuci sendiri, upah orang yang cuci. Tapi yang tak best nya bila suruh orang cuci ni kereta plak jadi mangsa. Kalau tercalar atau rosak sebab kita sendiri boleh la diterima tapi kesan tak puas hati bila orang lain penyebabnya susah sikit. Sekali basuh kereta luar dalam dah RM10.00. Tambah basuh enjin tambah lagi RM4.00 ringgit. Ntah kain macam mana dah berapa lama tak tukar ntah sampai tercalar balar Tinted dibuatnya. Silap aku jugak tak nak basuh sendiri. Ntahla mana nak kaut masa nak basuh kereta ni.

Pada suatu hari nak dijadikan cerita yang benar-benar terjadi kepadaku, aku bawalah kereta Toyota yang aku duk pakai ke kedai cuci kereta. Ntah macam mana terlintas pulak dalam kepala ni pasal enjin yang dah lama tak berbasuh. Sebelum ni pernah aku basuh kereta kia picanto di sini dengan basuh enjin sekali, tip top masa tu..Bersih!. Berbalik kepada Toyota jenis SEG plak. “Basuh enjin sekali ya bang”. Dia basuh style professional la, relax je aku duk lepak tunggu kereta habis basuh. Selepas sejam lebih hampir dua jam maka selesai lah proses pembersihan kereta luar, dalam dan bahagian enjinnya. Selepas selesai membayar, lalu aku pun bawalah kereta tersebut meluncur di atas jalan raya. Sampai di kawasan rumah aku pun parking la. Pada esok paginya ce’ ye’ ye’..ce’ ye’ ye’ ye’… ce’ ye’.. ce’ ye’. Hmm.. Pasang dah! Pada mulanya ingatkan bateri, check tengok okay! Check Alternator..Lampu bateri tak nyala(bercahaya).. Ok!

So, tunda la jawab dia, guna lori..Nasib baik ada member nak tolong kalau tak terbang dalam RM200 kos tunda. Ikut kawan punya plan bawa lah kereta ke bengkel kawan dia..Maka tinggal lah beberapa hari. Ni dah macam MLM plak. Setelah beberapa hari pergi lah ke bengkel tersebut tanya, ingatkan dah settle rupa-rupanya tak tahu lagi rosak apa. Bengkel Melayu tak mahu la kecoh-kecoh, bukannya apa setidak-tidaknya telefon la bagitau. Ni tidak! Dia buat senyap kita je yang pergi.. Masa kita sampai tu jugak baru dia nak telefon member, nak check komputer lah. Katanya tak dapat dikesan. Emm patutla rupanya bengkel buat body kereta. Ahh! Kena dah aku.

Selepas itu dia kata nanti kawan dia mari tengok, mula-mula cuba tukar satu part(Distributor kalau tak silap), harga pun boleh tahan, pun tak jadi jugak.. Dia kata nanti kawan dia mai tengok, last! Last panggil pomen lain katanya “Komputer Box”. Emm! Kalau tak habis Seribu tak sah.. Maka kena tunggu order plak, sambung lagi dua tiga hari. Jadi fikir-fikir la sendiri bila nak basuh enjin kereta. Bila air masuk menerusi Distributor maka berlaku short circuit kemudian effect pada Computer Box so say bye bye pada RM1000 lebih. Tapi kalau dah rasa terror tu basuh je lah cuma berhati-hati. Serik tu tak ada la sangat cuma kalau nak buat lain kali better kita basuh sendiri dan tutup dulu distributor dengan plastic yang kalis air.

p/s: Pengajaran di sini ada dua. Pertama: Pastikan air tak masuk bahagian penting dalam enjin jika basuh enjin. Kedua: Pastikan kereta dihantar pada bengkel yang betul dan kepada mereka yang benar-benar dapat memberi komitmen

Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!
  

6,040 Comments »

  1. sildenafil,

    Comment by sildenafil-citrate — October 31, 2016 @ 7:31 am

  2. celebrex,

    Comment by celebrex — October 31, 2016 @ 8:07 am

  3. buy prozac,

    Comment by prozac — October 31, 2016 @ 8:36 am

  4. arimidex,

    Comment by where to buy arimidex online — October 31, 2016 @ 8:44 am

  5. buy alli,

    Comment by where to buy alli — October 31, 2016 @ 8:55 am

  6. benicar,

    Comment by benicar — October 31, 2016 @ 9:23 am

  7. bupropion,

    Comment by bupropion — October 31, 2016 @ 9:41 am

  8. 50 mg of trazodone,

    Comment by trazodone hydrochloride 100mg — October 31, 2016 @ 10:36 am

  9. retin-a,

    Comment by retin a online pharmacy — October 31, 2016 @ 11:04 am

  10. hydrochlorothiazide 12.5 mg tablet,

    Comment by hydrochlorothiazide — November 1, 2016 @ 1:30 pm

  11. vardenafil online,

    Comment by vardenafil — November 1, 2016 @ 1:38 pm

  12. amoxicillin 500,

    Comment by amoxicillin 500 mg purchase without prescription — November 1, 2016 @ 2:06 pm

  13. azithromycin 250 mg price,

    Comment by azithromycin — November 1, 2016 @ 2:15 pm

  14. zestril,

    Comment by zestril — November 1, 2016 @ 4:32 pm

  15. albuterol,

    Comment by albuterol — November 1, 2016 @ 4:59 pm

  16. rockefeller,

    Comment by vxdrc — November 1, 2016 @ 5:28 pm

  17. methotrexate,

    Comment by methotrexate — November 1, 2016 @ 6:12 pm

  18. elimite,

    Comment by elimite — November 1, 2016 @ 6:30 pm

  19. order diflucan online,

    Comment by order diflucan online — November 1, 2016 @ 9:02 pm

  20. amitriptyline,

    Comment by amitriptyline — November 1, 2016 @ 9:20 pm

  21. trazodone tablets,

    Comment by trazodone 100 mg — November 1, 2016 @ 9:37 pm

  22. generic propecia cost,

    Comment by propecia cost — November 1, 2016 @ 10:13 pm

  23. tadalafil online,

    Comment by tadalafil — November 1, 2016 @ 10:42 pm

  24. atarax online,

    Comment by atarax — November 1, 2016 @ 10:56 pm

  25. vermox online,

    Comment by vermox — November 1, 2016 @ 11:41 pm

  26. amoxil generic,

    Comment by amoxil — November 2, 2016 @ 12:21 am

  27. citalopram,

    Comment by citalopram — November 2, 2016 @ 12:40 am

  28. phenergan oral,

    Comment by phenergan gel — November 2, 2016 @ 12:52 am

  29. diclofenac cream,

    Comment by diclofenac cream — November 2, 2016 @ 1:42 am

  30. buy generic viagra online cheap,

    Comment by buy generic viagra online cheap — November 2, 2016 @ 2:53 am

  31. kamagra,

    Comment by kamagra online — November 2, 2016 @ 3:20 am

  32. seroquel for sleep,

    Comment by seroquel for sleep — November 2, 2016 @ 3:30 am

  33. amoxicillin 875,

    Comment by homepage here — November 2, 2016 @ 4:45 am

  34. methotrexate,

    Comment by methotrexate — November 2, 2016 @ 5:10 am

  35. buy cheap generic viagra,

    Comment by buy cheap generic viagra — November 2, 2016 @ 6:22 am

  36. cheap rimonabant,

    Comment by rimonabant acomplia — November 2, 2016 @ 6:39 am

  37. Cheap Tamoxifen,

    Comment by Tamoxifen — November 2, 2016 @ 6:48 am

  38. Crestor,

    Comment by Crestor Online — November 2, 2016 @ 7:42 am

  39. neurontin,

    Comment by recommended site — November 2, 2016 @ 8:36 am

  40. doxycycline,

    Comment by doxycycline — November 2, 2016 @ 8:45 am

  41. dep,

    Comment by sfxgbrn — January 5, 2017 @ 8:12 am

  42. I was just looking at your Mohd Khairudin Dot Com » Hati-hati Bila Basuh Enjin Kereta website and see that your website has the potential to get a lot of visitors. I just want to tell you, In case you didn’t already know… There is a website service which already has more than 16 million users, and most of the users are looking for websites like yours. By getting your website on this service you have a chance to get your site more visitors than you can imagine. It is free to sign up and you can read more about it here: http://mod24.pl/8 – Now, let me ask you… Do you need your website to be successful to maintain your business? Do you need targeted visitors who are interested in the services and products you offer? Are looking for exposure, to increase sales, and to quickly develop awareness for your website? If your answer is YES, you can achieve these things only if you get your site on the network I am describing. This traffic network advertises you to thousands, while also giving you a chance to test the service before paying anything. All the popular websites are using this service to boost their readership and ad revenue! Why aren’t you? And what is better than traffic? It’s recurring traffic! That’s how running a successful site works… Here’s to your success! Read more here: http://rpws.tk/2m

    Comment by Livia Schacter — January 6, 2017 @ 5:42 pm

  43. how,

    Comment by osjgosz — January 10, 2017 @ 2:52 am

  44. online,

    Comment by ggrugbm — January 10, 2017 @ 4:39 am

  45. the,

    Comment by suaqmoa — January 10, 2017 @ 6:23 am

  46. government,

    Comment by whbor — January 10, 2017 @ 7:13 am

  47. Hello my name is Natalie Murray and I just wanted to drop you a quick note here instead of calling you. I discovered your Mohd Khairudin Dot Com » Hati-hati Bila Basuh Enjin Kereta page and noticed you could have a lot more traffic. I have found that the key to running a successful website is making sure the visitors you are getting are interested in your subject matter. There is a company that you can get keyword targeted traffic from and they let you try their service for free for 7 days. I managed to get over 300 targeted visitors to day to my site. http://s.t0m-s.be/5q

    Comment by Natalie Murray — January 12, 2017 @ 12:10 am

  48. aloneness,

    Comment by cjmltc — January 13, 2017 @ 7:39 am

  49. online,

    Comment by wxbcerlo — January 16, 2017 @ 1:54 pm

  50. o,

    Comment by eusxu — January 16, 2017 @ 4:17 pm

Leave a comment

Mohd Khairudin Dot Com

↑ Grab this Headline Animator