Hati-hati Bila Basuh Enjin Kereta

Malam ni saja nak berkongsi dengan rakan-rakan dan pelawat tentang cuci kereta. Aku ni jenis yang malas sikit bab cuci kereta. Nak tak nak kena cuci juga. Kalau tak cuci sendiri, upah orang yang cuci. Tapi yang tak best nya bila suruh orang cuci ni kereta plak jadi mangsa. Kalau tercalar atau rosak sebab kita sendiri boleh la diterima tapi kesan tak puas hati bila orang lain penyebabnya susah sikit. Sekali basuh kereta luar dalam dah RM10.00. Tambah basuh enjin tambah lagi RM4.00 ringgit. Ntah kain macam mana dah berapa lama tak tukar ntah sampai tercalar balar Tinted dibuatnya. Silap aku jugak tak nak basuh sendiri. Ntahla mana nak kaut masa nak basuh kereta ni.

Pada suatu hari nak dijadikan cerita yang benar-benar terjadi kepadaku, aku bawalah kereta Toyota yang aku duk pakai ke kedai cuci kereta. Ntah macam mana terlintas pulak dalam kepala ni pasal enjin yang dah lama tak berbasuh. Sebelum ni pernah aku basuh kereta kia picanto di sini dengan basuh enjin sekali, tip top masa tu..Bersih!. Berbalik kepada Toyota jenis SEG plak. “Basuh enjin sekali ya bang”. Dia basuh style professional la, relax je aku duk lepak tunggu kereta habis basuh. Selepas sejam lebih hampir dua jam maka selesai lah proses pembersihan kereta luar, dalam dan bahagian enjinnya. Selepas selesai membayar, lalu aku pun bawalah kereta tersebut meluncur di atas jalan raya. Sampai di kawasan rumah aku pun parking la. Pada esok paginya ce’ ye’ ye’..ce’ ye’ ye’ ye’… ce’ ye’.. ce’ ye’. Hmm.. Pasang dah! Pada mulanya ingatkan bateri, check tengok okay! Check Alternator..Lampu bateri tak nyala(bercahaya).. Ok!

So, tunda la jawab dia, guna lori..Nasib baik ada member nak tolong kalau tak terbang dalam RM200 kos tunda. Ikut kawan punya plan bawa lah kereta ke bengkel kawan dia..Maka tinggal lah beberapa hari. Ni dah macam MLM plak. Setelah beberapa hari pergi lah ke bengkel tersebut tanya, ingatkan dah settle rupa-rupanya tak tahu lagi rosak apa. Bengkel Melayu tak mahu la kecoh-kecoh, bukannya apa setidak-tidaknya telefon la bagitau. Ni tidak! Dia buat senyap kita je yang pergi.. Masa kita sampai tu jugak baru dia nak telefon member, nak check komputer lah. Katanya tak dapat dikesan. Emm patutla rupanya bengkel buat body kereta. Ahh! Kena dah aku.

Selepas itu dia kata nanti kawan dia mari tengok, mula-mula cuba tukar satu part(Distributor kalau tak silap), harga pun boleh tahan, pun tak jadi jugak.. Dia kata nanti kawan dia mai tengok, last! Last panggil pomen lain katanya “Komputer Box”. Emm! Kalau tak habis Seribu tak sah.. Maka kena tunggu order plak, sambung lagi dua tiga hari. Jadi fikir-fikir la sendiri bila nak basuh enjin kereta. Bila air masuk menerusi Distributor maka berlaku short circuit kemudian effect pada Computer Box so say bye bye pada RM1000 lebih. Tapi kalau dah rasa terror tu basuh je lah cuma berhati-hati. Serik tu tak ada la sangat cuma kalau nak buat lain kali better kita basuh sendiri dan tutup dulu distributor dengan plastic yang kalis air.

p/s: Pengajaran di sini ada dua. Pertama: Pastikan air tak masuk bahagian penting dalam enjin jika basuh enjin. Kedua: Pastikan kereta dihantar pada bengkel yang betul dan kepada mereka yang benar-benar dapat memberi komitmen

Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!
  

1,755 Comments »

  1. cialis cost comparison,

    Comment by cialis cost — August 24, 2016 @ 12:03 pm

  2. methotrexate,

    Comment by methotrexate — August 24, 2016 @ 12:12 pm

  3. clonidine for adhd,

    Comment by click — August 24, 2016 @ 12:27 pm

  4. generic seroquel,

    Comment by how much is seroquel — August 24, 2016 @ 12:49 pm

  5. generic bupropion xl,

    Comment by bupropion hcl — August 24, 2016 @ 1:41 pm

  6. atenolol,

    Comment by tenormin — August 24, 2016 @ 1:59 pm

  7. robaxin,

    Comment by robaxin online — August 24, 2016 @ 2:07 pm

  8. lisinopril,

    Comment by lisinopril no prescription — August 24, 2016 @ 2:09 pm

  9. serpina,

    Comment by serpina without prescription — August 24, 2016 @ 2:16 pm

  10. buspar online,

    Comment by buspar — August 24, 2016 @ 3:21 pm

  11. citalopram,

    Comment by buy citalopram — August 24, 2016 @ 4:35 pm

  12. bupropion hcl vs xl,

    Comment by bupropion hcl sr — August 24, 2016 @ 4:53 pm

  13. diflucan medicine,

    Comment by diflucan — August 24, 2016 @ 5:30 pm

  14. recommended reading,

    Comment by price of diflucan — August 24, 2016 @ 5:50 pm

  15. azithromycin,

    Comment by azithromycin pack — August 24, 2016 @ 5:58 pm

  16. buy albendazole,

    Comment by albendazole — August 24, 2016 @ 6:08 pm

  17. diclofenac,

    Comment by diclofenac cream — August 24, 2016 @ 6:08 pm

  18. rimonabant,

    Comment by rimonabant — August 24, 2016 @ 6:45 pm

  19. doxycycline hyclate 100mg,

    Comment by doxycycline hyclate 100 mg — August 24, 2016 @ 7:30 pm

  20. zoloft generic,

    Comment by zoloft generic — August 24, 2016 @ 7:49 pm

  21. wellbutrin,

    Comment by wellbutrin — August 24, 2016 @ 8:25 pm

  22. lipitor generics,

    Comment by lipitor — August 24, 2016 @ 9:10 pm

  23. cephalexin,

    Comment by cephalexin capsules — August 24, 2016 @ 9:19 pm

  24. levitra costs,

    Comment by levitra costs — August 24, 2016 @ 9:46 pm

  25. antibiotic cipro,

    Comment by cipro antibiotic — August 24, 2016 @ 9:56 pm

  26. wellbutrin generics,

    Comment by wellbutrin — August 24, 2016 @ 10:24 pm

  27. ampicillin,

    Comment by ampicillin sulbactam — August 24, 2016 @ 10:42 pm

  28. lexapro,

    Comment by lexapro — August 24, 2016 @ 11:57 pm

  29. valtrex on line,

    Comment by buy valtrex — August 24, 2016 @ 11:58 pm

  30. cialis 10 mg,

    Comment by cialis 10 mg — August 25, 2016 @ 12:08 am

  31. buy diclofenac,

    Comment by diclofenac — August 25, 2016 @ 12:15 am

  32. abilify,

    Comment by abilify medicine — August 25, 2016 @ 12:34 am

  33. prednisone,

    Comment by prednisone — August 25, 2016 @ 1:24 am

  34. wellbutrin,

    Comment by wellbutrin without prescription — August 25, 2016 @ 1:30 am

  35. celexa,

    Comment by buy celexa online without prescription — August 25, 2016 @ 1:59 am

  36. clomid,

    Comment by clomid — August 25, 2016 @ 2:30 am

  37. buy tadalafil online,

    Comment by where to buy tadalafil online — August 25, 2016 @ 2:37 am

  38. clonidine 0.1mg tab purepac,

    Comment by clonidine — August 25, 2016 @ 3:15 am

  39. lipitor generic,

    Comment by lipitor — August 25, 2016 @ 3:55 am

  40. clonidine,

    Comment by clonidine — August 25, 2016 @ 3:55 am

  41. buy celexa cheap,

    Comment by celexa — August 25, 2016 @ 4:04 am

  42. tetracycline,

    Comment by tetracycline — August 25, 2016 @ 4:51 am

  43. clindamycin 300 mg,

    Comment by clindamycin 300mg — August 25, 2016 @ 5:19 am

  44. singulair online,

    Comment by singulair — August 25, 2016 @ 8:43 am

  45. buy tadalafil,

    Comment by for more info — August 25, 2016 @ 8:48 am

Leave a comment

Mohd Khairudin Dot Com

↑ Grab this Headline Animator