AirCond Kereta Rosak

Posted on 29th March 2010 by Mohd Khairudin in Maklumat,Renungan - Tags: ,

Akhir-ahir ni kereta asyik buat hal saja. Bawa kereta on aircond full pun masih tak sejuk. Periksa punya periksa ingatkan gas aircond sudah habis, jadi pergi lah tambah gas aircond. Selang beberapa hari lepastu benda yang sama berulang lagi. Aku mulai pening memikirkan masalah ni. Nak tak nak aku bukannya pomen atau pemilik kedai services aircond. So pergi lah sekali lagi tapi kali ni letak kereta di kedai services aircond selepas berjaya kenal pasti punca masalah. Kali ni lain sebab pemilik kedai memang memberi komitmen yang memuaskan. Ya lah air cond je pun(tapi basah juga lah baju dibuatnya). Hantar pagi sabtu kemudian ambil petang ahad. Kawasan paip penghawa dingin yang bocor dipotong dan dikimpal. Semasa pergi ambil pada petang ahad nampak macam dah ok lagipun sudah satu hari berada di kedai penghawa dingin tersebut.

>>>>

Selepas beberapa hari, pada hujung minggu perancangan untuk balik ke Ipoh telah dipersetujui oleh kami sekeluarga. Namun “ku sangka kan panas hingga ke petang rupanya hujan di tengahari”. Penghawa dingin kereta hanya mengeluarkan angin dan tidak sejuk langsung. Memandangkan petang Jumaat bercadang untuk balik ke Ipoh maka kami pergi ke kedai tersebut sekali lagi untuk mengisi gas air cond.

Peringatan: Sila elakkan daripada menggunakan gas aircond jenis CFC-12 kerana ia tidak mesra OZON. Cuba tukar kepada HFC-134a

Setibanya di kedai terbabit dalam keadaan ribut dan hujan yang lebat, kedai pula tutup :sad: , maka bertolak la ke Ipoh dalam keadaan kereta tanpa aircond. Hanya menggunakan angin daripada kipas sahaja tidak dapat memberikan keselesaan kepada kami sekeluarga terutamanya Asyraaf dan Khairil. Sesekali abah terpaksa membuka tingkap untuk me recycle angin dalam kereta dan mama pula terpaksa mengipas dua putera ku agar mereka boleh melelapkan mata sementara menunggu masa untuk tiba di Ipoh. Perjalanan mengambil masa dalam 4 Jam, Fuh! Panas woo..

Apa nak buat, balik baiki kat Ipoh juga lah, Ipoh Mali tara tipu punya! Yang aku herannya bila sampai je ke kedai services di Ipoh tak sampai 5 minit dia buka bonet dan amik lampu kemudian katanya paip tu lembap, bocor. So kena tukar yang baru. Terbang lagi RM125, tawar..tawar dapat kurang RM10. Tunggu dekat setengah jam Alhamdulillah sejuk. Begitu lah serba sedikit perkongsian cerita tentang hal ehwal semasa kereta yang kami duk naik. Mungkin perkara-perkara sebegini pernah berlaku kepada kengkawan atau bakal dihadapi oleh kita pada masa akan datang khususnya bila pakai kereta.  Biasa la ada cabaran baru ada kemajuan hehe..

Related Posts with Thumbnails
Be Sociable, Share!
  

17,106 Comments »

  1. tadalafil,

    Comment by tadalafil - generic — August 23, 2016 @ 3:52 pm

  2. baclofen,

    Comment by baclofen price — August 23, 2016 @ 4:40 pm

  3. buy neurontin online,

    Comment by buy neurontin — August 23, 2016 @ 4:44 pm

  4. adidas yeezy boost 350 release date

    Comment by adidas yeezy 350 boost — August 23, 2016 @ 4:47 pm

  5. benicar,

    Comment by cost of benicar — August 23, 2016 @ 5:04 pm

  6. mobic medication,

    Comment by mobic drug — August 23, 2016 @ 5:19 pm

  7. viagra pill,

    Comment by viagra pill — August 23, 2016 @ 5:23 pm

  8. advair inhaler,

    Comment by advair — August 23, 2016 @ 5:59 pm

  9. cleocin gel,

    Comment by cleocin gel — August 23, 2016 @ 6:03 pm

  10. phenergan,

    Comment by generic for phenergan — August 23, 2016 @ 6:18 pm

  11. Great post. I used to be checking constantly this blog and I am impressed!
    Extremely useful information specially the remaining section :) I care for such info much.

    I used to be seeking this certain information for a very long time.

    Thanks and best of luck.

    Comment by sexy cams live — August 23, 2016 @ 6:26 pm

  12. lisinopril,

    Comment by buy lisinopril — August 23, 2016 @ 6:46 pm

  13. levaquin,

    Comment by buy levaquin — August 23, 2016 @ 6:56 pm

  14. buy clindamycin,

    Comment by clindamycin — August 23, 2016 @ 7:25 pm

  15. buy clonidine,

    Comment by buy clonidine — August 23, 2016 @ 7:34 pm

  16. zofran,

    Comment by zofran iv — August 23, 2016 @ 7:54 pm

  17. buy viagra soft,

    Comment by viagra soft — August 23, 2016 @ 8:51 pm

  18. furosemide 40 mg tablet,

    Comment by furosemide online — August 23, 2016 @ 9:18 pm

  19. generic for wellbutrin,

    Comment by wellbutrin no prescription — August 23, 2016 @ 9:47 pm

  20. where to buy cheap viagra online,

    Comment by cheap viagra — August 23, 2016 @ 10:05 pm

  21. baclofen,

    Comment by baclofen generic — August 23, 2016 @ 11:31 pm

  22. proair albuterol sulfate online,

    Comment by albuterol sulfate — August 24, 2016 @ 12:11 am

  23. arimidex buy,

    Comment by arimidex for men — August 24, 2016 @ 12:46 am

  24. buy singulair online,

    Comment by click for source — August 24, 2016 @ 1:04 am

  25. buy fluoxetine,

    Comment by order fluoxetine — August 24, 2016 @ 2:11 am

  26. atenolol 25 mg,

    Comment by atenolol cost — August 24, 2016 @ 2:58 am

  27. buy doxycycline cheap,

    Comment by doxycycline price — August 24, 2016 @ 3:17 am

  28. propecia generic,

    Comment by propecia generic — August 24, 2016 @ 3:41 am

  29. price of cialis,

    Comment by average price of cialis — August 24, 2016 @ 3:54 am

  30. lisinopril 5mg,

    Comment by article source — August 24, 2016 @ 4:21 am

  31. mobic,

    Comment by mobic — August 24, 2016 @ 4:40 am

  32. amoxicillin 875 mg tablet,

    Comment by amoxicillin 875 mg — August 24, 2016 @ 5:17 am

  33. baclofen,

    Comment by baclofen 10 mg — August 24, 2016 @ 6:08 am

  34. furosemide lasix,

    Comment by lasix price — August 24, 2016 @ 6:18 am

  35. where can i buy diflucan without a prescription,

    Comment by buy diflucan — August 24, 2016 @ 8:02 am

  36. tamoxifen,

    Comment by tamoxifen citrate — August 24, 2016 @ 8:47 am

  37. medrol dose pack no presciption,

    Comment by medrol 16mg — August 24, 2016 @ 9:02 am

  38. http://fabrykareklamy24.com.pl/runners.php?sitemap.htm

    Comment by yeezy boost 350 oxford tan — August 24, 2016 @ 9:10 am

  39. example,

    Comment by 40mg fluoxetine — August 24, 2016 @ 9:12 am

  40. amoxil 875,

    Comment by found it for you — August 24, 2016 @ 9:40 am

  41. baclofen,

    Comment by where to buy baclofen — August 24, 2016 @ 9:59 am

  42. purchase metformin online,

    Comment by can you buy metfromin without a prescription? — August 24, 2016 @ 10:09 am

  43. cymbalta 60 mg,

    Comment by cymbalta — August 24, 2016 @ 10:18 am

Leave a comment

Mohd Khairudin Dot Com

↑ Grab this Headline Animator